Balirani varaždinski komunalni otpad

Published: Friday, 27 April 2007

Čuvajmo grad na sedam rijeka - nudimo konkretan prijedlog!

Prije desetak dana mediji su nas obavijestili o mogućnosti skladištenja 22.000 tona baliranog komunalnog otpada iz Varaždina  u Općinu Biskupija, deponija Mala Promina. Odmah nakon dojave kontaktirali smo nadležne ljude iz Grada Knina i Općine Biskupija. Načelnik Općine Biskupija izvjestio nas je da je općinsko vijeće Biskupije donijelo odluku o neprihvaćanju sporazuma, a pročelnik gradskog odjela za prostorno uređenje  i komunalne poslove g. Milivoj Rimac objasnio nam je da se ovdje ne radi samo o novcu   nego o projektu za sanaciju deponije Mala Promina. Projektom bi nabavili stroj za baliranje  i svu drugu potrebnu oprmu , deponija bi se ogradila, zaposlili bi se ljudi, sanirala bi se deponija Mala Promina.... Najvažnije je da  nikakav ugovor nije potpisan, a članovi naše udruge učinit će sve da se isti ne potpiše. Ne želimo kritizirati gradske vlasti, ali ne želimo ni varaždinsko smeće i što je najvažnije imamo i konkretne prijedloge. Vezano uz ovaj problem g. Rimcu smo predložili da zajedničkim snagama, odnosno apliciranjem na EU i druge fondove pokušamo prikupiti sredstva za sanaciju deponije Mala Promina, tj. da cijena projekta ne bude varaždinsko smeće. Članovi naše udruge će pratiti natječaje i napisati projekt.

Donatori

                                                   Općina Promina                                                                  

 

 

Partneri

                   Općina Kistanje       Srednja škola Lovre Montija Knin                     

Osnovna škola "Domovinske zahvalnosti"         

 

Ekološka udruga Krka Knin je član

          Mreža Zelenih telefona 

 

Sponzori